Як нарешті виспатися?

Проблема з недосипанням знайома практично кожній дорослій людині. Нестача сну позначається на фізичній і розумовій працездатності, здоров'ї, настрої, тому хоча б 3 години на добу зобов'язана спати кожна людина.
Якщо вам доводиться багато працювати, а про тривалий сон тільки мрієте, то недосип можна відрегулювати якістю сну.

Щоб сон дійсно був благотворним, а організм встигав відпочити за невеликий проміжок часу, необхідно взяти за звичку:

 1️⃣Влягатися в один і той самий час. Організм дуже чутливий до часу засинання, тому постарайтеся встановити графік відходу до сну і неодмінно його дотримуватися.

2️⃣Вимикати нічник, а також усі електричні прилади з мережі. У спальні не повинно бути жодних джерел світла, чим темніше, тим краща якість сну. І, так, монстри під ліжком не живуть.

3️⃣Снідати тільки в їдальні або на кухні, де немає стороннього шуму і звуків. Не треба вмикати телевізор, а тим більше слухати новини. Організм має спокійно прокинутися і запустити всі процеси, якщо навантажити його інформацією одразу ж після пробудження, то гальмування весь день вам забезпечено.

4️⃣Приймати їжу невеликими порціями. Що більше з'їсте, то більше організму знадобиться сну.

5️⃣Компенсувати недосип протягом півтори доби. Якщо ви недосипали весь тиждень, то тривалий сон на вихідних нічим не допоможе.

Необхідно пам'ятати, що сон складається з декількох фаз, а прокидатися найлегше у фазі ШРО (швидких рухів очей), яка настає кожні 1,5 години. Щоб добре виспатися і безпроблемно прокинутися, тривалість сну має бути кратна цим півтора годинам. Якщо ви важко прокидаєтеся, то візьміть за звичку одразу вмикати світло, не виставляйте на телефоні безліч будильників і постарайтеся, щоб температура в спальні була не вищою за 21 градус.