6 уроків мудрості від Аристотеля
Аристотель - давньогрецький філософ і вчений, основоположник формальної логіки, перший учений, який створив всебічну систему філософії. Його золоті слова - актуальні й досі.
1. "Краще досконало виконати невелику частину справи, ніж зробити погано в десять разів більше"
Мова про те, що краще зробити менше, ніж було заплановано, менше, ніж мріялося, але зате зробити це ідеально, щоб не було соромно за свою працю. Чим робити багато, але не дуже добре.
Неможливо не погодитися зі словами великої людини.
2. "Життя вимагає руху"
Причому - щоденного. І йдеться не тільки про фізичний рух, що теж украй важливо. Мова про рух загалом: про розвиток, про кроки на шляху до мрії, про кар'єрне зростання.
Людина не повинна сидіти на місці, якщо хоче чогось досягти, тільки праця - наполеглива і розмірена, здатна принести результати.
3. "Ті, хто мають досвід, досягають більшого успіху, ніж ті, хто володіє абстрактним знанням, але не має досвіду"
У сучасному житті слова Аристотеля можна проектувати на випускників вишів, які вважають себе фахівцями. Насправді ж, закон життя простий: знання - це лише мала частина на шляху до професіоналізму.
Без досвіду знання - це марна інформація. І в житті, часом, доводиться "забути все те, чого нас навчали в університетах", бо на практиці - все буває зовсім по-іншому.
4. "Насильство і примус - те, що заважає і перешкоджає в будь-чому всупереч бажанню і власному рішенню"
Ідеться про те, що примус - несвідомо стопорить людину, вона противиться щось робити, навіть якщо сама готова до абсолютно такого ж рішення. Що більше тиснеш на людину, то менше доб'єшся.
5. "Добре міркувати про чесноти - не означає ще бути доброчесним, а бути справедливим у думках - не означає ще бути справедливим на ділі"
Усі ми хочемо здаватися кращими, ніж ми є насправді, особливо якщо це стосується Інтернету, де ми видаємо свої, вже "причесані" думки.
На жаль, але ті, хто говорить про справедливість, не обов'язково будуть справедливими в житті. Ті, хто говорить про доброту, не обов'язково будуть добрими. Говорити і робити - це абсолютно різні поняття.
6. "Не існує великих геніїв без деякої частки божевілля"
Саме вміння нестандартно, нетривіально мислити - це одна з найкращих якостей людського розуму.