Найпростіший спосіб визначити «психологічного вампіра» Спілкування з людиною нас обтяжує; але, можливо, він просто нам не підходить, інакше вихований, має інші цінності? Може, ми від спілкування втомилися. А може, ми самі не робимо над собою належних зусиль, щоб прийняти людину такою, якою вона є? Може він зовсім не забирає нашу енергію і не шкодить своїм спілкуванням? Добрі люди завжди сумніваються. Шукають причину в собі та намагаються налагодити контакт, все покращити. А після спалаху роздратування відчувають провину... Є простий спосіб зрозуміти, «вампірить» нас людина чи ні.
Спробуйте "згорнути контакт". Дистанціюватися. Скажіть, що ви зайняті і поки що не можете спілкуватися. Не відповідайте на дзвінки та повідомлення; а якщо не відповідати не можна – відповідайте дуже коротко та стримано. Нормальна людина зрозуміє та прийме ситуацію. Може, йому стане без звичного спілкування трохи сумно. Може, він навіть трохи образиться. Але відреагує нормально, відійде на якийсь час на дистанцію. А «вампір», який поповнював свої запаси енергії від вас, почне так поводитися, що ви здивуєтеся.
Він нав'язливо та істерично почне вимагати пояснень, емоційно шантажуватиме, дзвонитиме і писатиме невпинно, вимагаючи контакту. Це переслідування. Або раптом виявить злість і ненависть, які були завжди; просто тепер, коли їжа втекла, нема чого соромитися! І можна відкрито напасти, виявивши свої справжні почуття. Отже, тимчасове дистанціювання відмінно показує, хто є хто. І тепер треба зробити правильні висновки. Навіть якщо доведеться продовжити спілкування, скажімо, з колегою чи родичем, тепер усе зрозуміло! Це токсичний контакт, у якому треба виявляти обережність. Спосіб хороший і нешкідливий. Він чудово все показує протягом кількох днів.