Сила волі – один із головних атрибутів успішної особистості. Ми не можемо її бачити, не можемо помацати, але відчути те, наскільки вона у нас сильна і розвинена, ми можемо перебувати в різних ситуаціях. Наявність сили волі дозволяє вам наполегливо йти вперед до досягнення мети, незважаючи на відсутність результату, і саме вона дозволяє робити те, що потрібно, незалежно від того, подобається це чи ні.
Сила волі складається з кількох якостей, таких як самовладання, наполегливість, рішучість і, зрозуміло, самостійність. Вона здатна дати вам потужний імпульс для реалізації себе та своїх цілей, і в той же час вказати вам на наші слабкості.
1️⃣ Не відкладайте. Щоразу дозволяючи собі зволікання, ви послаблюєте свою силу волі. Пам'ятайте, найкраще рішення, яке ви можете для себе прийняти, це почати діяти прямо зараз. Не дозволяючи собі слабкість все відкладати потім. Не потрібно вичікувати якихось сприятливих зовнішніх обставин, чинячи таким чином ви ніколи не досягнете в житті успіху. Сприятливі обставини потрібно створювати самим навколо себе, а не чекати, коли вони нарешті настануть. Дійте всупереч своїй лінощі, не зволікайте і тим більше не шукайте виправдання свого зволікання.
 Як відомо, розвинути її мріє багато хто, але цього можна добитися тільки практиці. Без роботи над собою, без щоденних зусиль просто неможливо стати людиною справи з сильним характером. Пропонуємо до вашої уваги кілька корисних порад про те, як розвинути силу волі.
2️⃣ Починайте робити те, що ви бажаєте найменше. Не треба шукати комфорту в тому, щоб займатися лише тим, що хочеться, що легко і так далі. Займатися улюбленою справою це, звичайно, чудово, але дуже часто на шляху досягнення мети виникають ті проблеми та справи, робити які буде не так цікаво як інші. Починайте саме з них. Подолайте свою лінощі, і приступайте до справи. Прогрес буде в наявності після виконання такої роботи, перш за все ви відчуєте в собі більше впевненості, і наснагу від результату, і від самого факту того, що ви змогли подолати спокуси лягти на диван або відкласти всі справи.
3️⃣ Майте чітке уявлення про те, що ви хочете у своєму житті досягти. Якщо ви не вірите в те, чого прагнете, то виявити свою волю на повну силу буде вкрай важко. Віра в себе, у свою мрію та сила волі взаємопов'язані та залежні один від одного. Давно помічено, що коли ви впевнені у тому, чого ви хочете досягти, то вся ваша енергія, все ваше бажання буде спрямоване на досягнення цього. Адже тільки сильна по життю людина здатна брати себе в руки і починати діяти всупереч своїм слабкостям, тим самим розвиваючи свою силу волі.
4️⃣ Займіться спортом. Не важливо яким, але для початку, ідеальним варіантом будуть ранкові пробіжки на стадіоні, в парку, або навіть п'ятихвилинна пробіжка навколо свого будинку. Крім всієї тієї користі, яку безсумнівно приносить біг вранці, він також тренує і вашу волю. Адже щоранку ви долаєш своє не бажання рано прокидатися і також ви долаєте своєрідний психологічний бар'єр перед іншими людьми починаючи робити те, що роблять не так багато людей.
5️⃣ Розбивайте завдання на кілька частин. Велика справа зазвичай вимагає величезних зусиль, самоконтролю і самовладання. Розбиваючи завдання на кілька пунктів, ви в процесі досягнення великої мети, домагаєтеся наскільки «маленьких цілей». А саме собою досягнення нехай і не значних цілей мотивує і відповідно розвиває вашу силу волі. Ось лише кілька рекомендацій про те, як розвинути силу волі. Якщо вам сподобалася ця стаття, не забувайте ділитися нею з друзями.