Багатьом знайоме це неприємне відчуття напруги, коли в голові постійно крутяться нескінченні зведення, звіти та інші «робочі» дані. Будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що такий стан речей не позначиться благотворно на психічному здоров'ї та зосередженості. Але що робити, коли робота настільки міцно «вгризається» в наше життя, що навіть відпочиваючи ми не можемо розслабитися? Спеціально для тих, хто знайомий з цією проблемою не з чуток, ми визначили 3 поради, які допоможуть вам розслабитися та навчать простіше ставитися до справ.
1️⃣ Ми є те, що ми їмо І, якщо подумати, то не лише їмо, а споживаємо. Тобто все, що ми дізнаємося, чого вчимося і що чуємо в сукупності і складає наш портрет. Дійшовши цього висновку психологи заявили: хочете почуватися розслабленішим і свіжішим – змініть оточення. Це твердження може стосуватися як людей – коли необхідно завести нові знайомства, так і до більш простих речей, наприклад, зміні плейлиста в телефоні. Пам'ятайте, якщо вам потрібно набратися сил із самого ранку – почніть день із приємних серцю дрібниць: подивіться випуск улюбленого гумористичного шоу перед роботою або купіть чашку ароматної кави.
Те, що на перший погляд може здатися дрібницею, може суттєво покращити ваш настрій, а значить – запалити у вашій душі іскру ентузіазму.
2️⃣ Змін вимагають наші серця! Так співав Цой, і так є насправді. Справа в тому, що коли наші звички перетворюються на буденність, ми починаємо нудьгувати. За нудьгою тихою мишкою в душу прокрадеться небажання вставати вранці і йти на роботу, а потім і зовсім хвиля негативних відчуттів змиє всі приємні моменти, пов'язані з роботою. Тож краще не починати нудьгувати взагалі. А один із найпростіших способів домогтися цього – поміняти щось у своєму розпорядку дня.
Наприклад, якщо ви ходите до фітнес-центру після роботи, виберіть день і перенесіть тренування на ранок. Це буде складно, але все ж таки внесе необхідну різноманітність. Або просто зміните маршрут, яким ви ходите на роботу. Нові місця та незвичні вранці пейзажі допоможуть мозку швидше прокинутися та включитися у роботу.
3️⃣ Виходимо за рамки За рамки своїх уявлень про мир та свої інтереси. Простіше кажучи – почніть цікавитися темами, якими раніше й не думали зайнятися. Наприклад, дізнайтеся, як і з чого роблять косметику, ракети або як добувають корисні копалини. Знайдіть свого улюбленого художника чи письменника, розгляньте роботи архітекторів. Завітайте на галерею сучасного мистецтва або історичний музей; дізнайтеся, як утворюються дорогоцінні камені. У світі дуже багато всього цікавого, і коли ви зрозумієте це, будь-які рамки просто перестануть для вас існувати.
Цікавість - ключ до розвитку, так не дозволяйте іскрі інтересу у вас згаснути. Досліджуйте старе, дізнавайтеся нове і ніколи не переставайте цікавитись та цікавитися незвіданим!